+372 555 12 303
Menüü

SEMINAR

Ammuta uusi teadmisi

Leia oma parim mina ja oma meeskonna imeline üksmeel siin, kus sörwelased ise on alati käinud väärt ideesid leidmas.

Saaremaa on mõnus koht, kuhu meeskonnaga sõita, et koos aega maha võtta ja lõõgastuda või siis koos kolleegidega uusi teadmisi ammutada. Saarele tulek eraldab argitoimetustest ja see annab võimaluse pühenduda täielikult sellele, mis kohapeal ootamas. Muistne vägi teeb meeled vabaks ja päästab argisuse eest. Siin on aega ja ruumi suurelt unistada ja ideed lahendusteks mõelda. Siin saab ülesannetest mäng ja lahendused sünnivad sundimatult.

Avar saal pakub ruumi seminaride korraldamiseks kuni 50-le külalisele. Piirkonna loodusest saab ammutada rikkalikult energiat ja kohalikud maitsed muudavad päeva eriliseks.

Selleks, et saarel käik oleks mänguline ja meeldejääv, jagame omalt poolt mõned soovitused, millega üks töine päev mänguliseks muuta.

Loome elamusi saare kultuuri tutvustavates õpitubades, mis on inspireeritud loodusest ja ajaloost. Saare toidu koolitustel õpetatakse suitsutamist, leiva küpsetamist, kohalikust kadakast joogi valmistamist ja muud põnevat.

Töötoad

Kadakast jookide valmistamise töötuba

Saaremaa sümbol on kadakas, mida leidub rohkelt nii Saaremaa rannaniitudel kui metsades, ka Läätsa puhkekeskuse ümbruses. Koolituse käigus saame teada, millal on õige aeg korjata kadakamarju, millised on parimad marjad noppimiseks ning milliseid jooke kadaka marjadest ja okstest Saaremaal valmistatakse.

SAADA PÄRING

Käsitööäädikate valmistamise töötuba

Saaremaisest toorainest valminud toodete hulka kuuluvad nii käsitööäädikad kui nn shrub, mille lisamisega erinevatesse toitudesse saab kogeda uusi maitseelamusi. Koolituse käigus valmistatakse erinevaid salateid-kastmeid ning jooke. Lisaks kokkamisele kuuleme, kuidas valmib pastoriseerimata ja filtreerimata õunaäädikas ning millised tervistavad omadused sel on.

SAADA PÄRING

Kasemahlast käsitööseebi valmistamise töötuba

Vitamiinide ja mineraalide poolest tuntud kasemahl on saarlaste toidulauale alati kuulunud, olnud värskendavaks suutäieks nii saunas käigu ajal kui põllutöid tehes. Antioksüdantide poolest rikas kasemahl on nooruseeliksiir, mis aeglustab vananemist, stimuleerib rakkude kasvu ja kaitseb nahka ultraviolettkiirguse ning põletike eest. Õpitoa käigus valmib unikaalne taimsete lisanditega kasemahlaseep. Samuti kuuleme kasemahla kasulikkusest ning sellest, kuidas säilitada /hapendada mahla nii, et seda saaks nautida mitte ainult kevadel, vaid pikemalt.

SAADA PÄRING

Saaremaise söögi-joogi koolitused & looduskosmeetika õpitoad

  • Looduslike vahendite kasutamine pärimusmeditsiinis.
  • Tilk Bio 100% looduslikest koostisosadest valminud tooted, mille jaoks kogutakse väekaid taimi siit samast Saaremaalt. Tilk! on loonud ka unikaalne keskkonnahoiuprogrammi Eestis, Reuse Me, mille eesmärgiks on minimaliseerida keskkonnale tehtavat kahju ning ringmajanduse kaudu pöörata rohkem tähelepanu jätkusuutlikule tarbimisele. Looduskosmeetika valmistamise õpituba.
  • By Mukk Looduskosmeetika õpituba. Loodusest inspireeritud nahahooldustooted Saaremaalt. Toodetes kasutatakse kohalikku toorainet, et liita traditsioonid ja ürgne loodus tänapäeva teadmistega. Tooted sisaldavad kohalikku käsitsi rannikult korjatud punavetikat.

Good Kaarma. Käsitsi valmistatud seebid looduslike koostisosadega. Seebi valmistamise õpitoad.

SAADA PÄRING

Saaremaa loodust ja ajalugu tutvustavad töötoad

  • Sörvemaa Pärimuse Selts. Sõrve pärimuskultuuri tutvustavad töötoad.
  • Mereteemalised töötoad, kus õpetatakse meremeeste traditsioone, sõlmede tegemist ja muud saarerahvale omast.
  • Mihkli Talumuuseum. Saaremaa läänerannikul asuv Eesti üks omapärasemaid muuseume, täielikult säilinud hoonetekompleks ning samas talus kasutatud tarbeesemed. Viivad läbi pärandkultuuri tutvustavaid koolitusi ja õpitubasid. nt “Söödavad taimed traditsioonis”, rahvakalendri, ravimtaimede ja talutöödega seotud õpitoad jm.

SAADA PÄRING